43 دیدگاه

 1. MohammaD Arsenal Barcelona

  معلومه

  مسی

  مسی خودش یه تیمه و از نظر افتخارات خیییییییییییییییییلی از رونالدو بهتره

  پاسخ
  1. ALICR7

   اره تو ج.ج و کوپا دیدم

   خخخخخخخخ

    

   پاسخ
  2. محمد

    

   شاید مقایسه رونالدو و مسی تا حدی فراگیر و عمومی شده است که دیگر نتوان به کسی در مورد این ۲ بازیکن حرف جدیدی زد. صحبت ها و بحث هایی که در این سال ها پیرامون درخشش این ۲ ستاره تاریخ ساز پرتغالی و آرژانتینی شده است، بی تردید کمتر کسی را نا آشنا به این ۲ بازیکن پیدا می کنیم.

    

   به راستی بهترین بازیکن دنیا کیست؟ نمی دانیم. و نمی خواهیم تصور کنید که می خواهیم روی این مورد بحث کنیم. رونالدو و مسی هریک دارای نقاط ضعف و قوتی هستند که غیر قابل انکار هستند. هرکدام قابلیت هایی دارند که نسبت به دیگری برتری هایی را دارد.

   مسلما تلاش این دو بازیکن و به کار گیری توانایی های خود، در نهایت به سود باشگاه های آنها است و دو تن از برترین بازیکن های نسل خود هستند. کسی نیست که بازی های آنها را در هر هفته تماشا کند و آنها را تحسین نکند.

   اجازه بدهید در این مقاله، بر روی قابلیت ها و برتری های نمایان و مهم رونالدو که نسبت به مسی دارد تمرکز کنیم. ستاره تیم ملی پرتغال و باشگاه رئال مادرید، در کدام موارد مهم و موثر ، برتر از مسی است؟

   ۱-دوندگی و سرعت

   لیونل مسی احتمالا در نبرد های تن به تن با مدافعین ترسناک است و مسلما از لحاظ سرعت و دوندگی قابل قیاس با رونالدو نیست. در این مورد شما می توانید برتری محسوس رونالدو را نسبت به هر فوتبالیست دیگری مشاهده کنید. شاید رونالدو توانایی دریبل زدن فوق العاده ای نداشته باشد، اما مسلما این ضعف او توسط سرعت بالای این بازیکن پوشانده خواهد شد.

   در ضد حمله ها سرعت رونالدو کشنده است و به ندرت دیده می شود که خط دفاعی، توانایی مهار ضد حمله های تیمی که رونالدو در آن بازی می کند را داشته باشد.

   مسی شاید در حرکت با توپ سرعتی تر عمل کند، اما سرعت رونالدو در مصاف با مدافعین، بیان گر توانایی بالای او در این مورد است.

   ۲-ضربات آزاد

   مسی در این روزها ضربات آزاد خوبی را روانه دروازه حریفان کرده است. نمایش خوب او در این مورد غیر قابل انکار است. البته او باید با ژاوی برای زدن ضربات آزاد رقابت کند، چرا که هافبک اسپانیایی بارسا هم چندین بار موفق به گلزنی از روی ضربات کاشته شده است.
   با این حال، اگر ما بخواهیم برای یک بازی ۹۰ دقیقه ای تعیین کنم که چه کسی ضربات ایستگاهی راه دور را روانه دروازه کند، بدون شک انتخاب ما کریستیانو رونالدو خواهد بود.
   هیچ کس نمی تواند همانند رونالدو به توپ های راه دور چنان ضربه بزند که توپ بارها تغییر مسیر دهد و شیب بردارد. ضربات او کشنده است. فرقی نمی کتد که از چه فاصله ای ضربه می زند. از فواصل ۳۵ متری چنان ضربات آزاد را روانه دروازه می کند که گویی یک ضربه آزاد زن حرفه ای از فاصله ۲۰ متری به سمت دروازه شلیک کرده است ! وقتی رونالدو برای زدن یک ضربه آزاد آماده می شود، کل استادیوم سکوت می کنند که او تمرکز کند و در واقع همه می دانند که ضربه او ترسناک خواهد بود. او در این مورد فردی قابل احترام در جهان است.

   ۳-نبرد های هوایی

   مسی در زدن ضربات سر موفق نیست. دلیل آن تنها قد کوتاه اوست و به این معنا نیست که او در زدن ضربات سر ناتوان است.
   مسی همانند پاهای خود، نمی تواند بر روی ضربات سر هم هنر خود را نشان دهد، با این حال دقت او در زدن ضربات سر بهتر از خیلی از بازیکنان است.
   مشکل این است که قد او کوتاه است و نمی تواند به او کمک کند که همانند رونالدو در ضربات سر و نبرد با مدافعان جنگنده باشد. رونالدو بی شک در این مورد هر مدافعی را می ترساند و با پرواز های بلند خود می تواند از هر فردی بلندتر باشد. این چیزی است که مسی نمی تواند در آن به تیمش کمک کند، اما برای رونالدو یک مزیت به حساب می آید.

   ۴-دفاع کردن

   رونالدو و مسی، هر دو تمایل دارند تا برای شرکت در کارهای دفاعی به عقب بازگردند. اما باز هم قد و قامت رونالدو به او این اجازه را می دهد که در زدن ضربات سر به مدافعین تیم خود کمک کند. برای همین است که همیشه هنگام دفاع کردن رونالدو درون محوطه جریمه حضور دارد و در زدن ضربات سر کمک می کند.
   با این حال رونالدو با توجه به قد خود می تواند روی ضربات آزاد، در دیواره دفاعی قرار بگیرد. او همچنین می تواند درون محوطه جریمه برای یارگیری فعال باشد و روی ضربات آزاد و کرنر ها، به تیمش کمک کند.
   دلایل واضح است و بی شک رونالدو در دفاع کردن بازیکنی بهتر از مسی است.

   ۵-فیزیک و قدرت بدنی بالا

   قدرت بدنی رونالدو بهتر از مسی است. ساده است. او قادر است در جنگ های تن به تن بر سر توپ پیروز شود و بازیکن حریف را کنار بزند. این به خاطر فیزیک و قدرت بدنی بهتر اوست.
   بدیهی است که رونالدو با ساق های قوی و محکمی که دارد، می تواند از فواصل دور دروازه بان ها را بترساند. مسلما مسی تلاش خواهد کرد که در زدن شوت های محکم راه دور بهتر عمل کند، اما پاهای کوچک او شاید اجازه ندهند که قدرت رونالدو را برای نبرد با مدافعین و یا شوت های محکم او را به نمایش بگذارد.
   طبیعتا رونالدو در این مورد هم از رقیب خود برتر است و قدرت بدنی بالا و فیزیک مناسب او یک مزیت برای او می باشد.
   به این ترتیب رونالدو می تواند با استفاده از این توانایی خود، تحرک بیشتری در نقاط مختلف زمین داشته باشد و تنها در امر گلزنی و گل سازی موثر نباشد، هر بازیکنی که همانند رونالدو فیزیک مناسبی داشته باشد در استقامت و جنبش های سریع می تواند برترین باشد.
   رونالدو می تواند از این قابلیت های خود در کنار گلزنی های فراوان استفاده کند و با توجه به همه کاره بودن در زمین مسابقه، تنها با کمی دقت میتواند بهترین بازیکن در جهان لقب بگیرد.

   پاسخ
  3. امیر کریمی

   اگه یه تیمه چرا وضعیت ارژانتین این همه سال تغیر نکرده تو بارسا هم همه به اون توجه میکنن واسه همین موفق بوده اونم تقریبی تو زمین فقط راه میره ولی کریس رونالدو یه تنه ریال وقهرمان کرد همچنین پرتغال رو 

   پاسخ
 2. کاظم

  صد در صد مسی

  نیاز به سوال نبود که…

  پاسخ
 3. تجهیزات آشپزخانه

  هم رنالدو و هم مسی بازیکنای خوبی هستن و من از دیدن بازی هردوشون لذت می برم ، تشکر از سایت واچ مچ

  پاسخ
 4. بردپیت

  فک نکنم نیازی ب سوال کردن باشه … واقعا مسی فوتبال تووجودشه… استعدادشو داره ولی رونالدو نه استعدادشو داره ن قیافشو…ههههههههههههه

  پاسخ
 5. آرين

  به نظر من  رونالدو بهترین گل زن جهانه و سرعت بالایی داره اما مسی بسیار باهوش تر از رونالدو است تو زمین فوتبال مسی کمتر کار های نمایشی و اضافه میکنه در صورتی که رونالدو بسیار کار های اضافی میکنی در دریبل زنی هم مسی از رونالدو بهتره و تو دنیا رقیب نداره رونالدو به این علت بیشتر از مسی گل میزنه چون کمتر پاس میده و تک روی میکنی  و قدرت سر زنی بالایی داره اما به نظر من چیزی که مسی رو با بقیه ی بازیکنان متمایز میکنه اینکه مسی کار هایی تو زمین میکنی که هیچ کس نمی تونه انجام بده پاس های اون بدون هیچ عیبی است و میلیمتری هم اشتباه نداره مسی تمارز نمی کنه و … در نتیجه به نظر من مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتباله چون بهترین دریبل زن بهترین چیپ زن و بهترین …است 

  پاسخ
 6. Armando

  بی شک‌مسی پادشاه فوتبال

  پاسخ
 7. علیرضا

  رونالدو‌فوتبال رو‌خوب‌بازی میکنه اما کسی خدای فوتبال هست کسی‌که فوتبال رو دوباره زنده کرد و‌خلق و‌تعریفی دوباره برای این ورزش نوشت

  پاسخ
 8. Rahil

  رونالدو عیارش رو تو یور نشون داد مسی هم تو کوپا

  معلومه رونالدو بهتره

  پاسخ
  1. مجید

   تویی ک میگی رونالدو عیارشو تو یورو نشون داد مسی تو کوپا فقط ازت خاهش میکنم برو تمام آمارای ریزو درشتشونو تو این دو تورنمت در بیار بعد بیا در مورد عیارشون حرف بزنیم.. تیمی ک با پنج تا مساوی میره فینال نشون میده ک بازیکناش در چ حدی بودن رونالدو کل کارش تو یورو این بود مقابل ولز یک متر پرید هوا. دمش گرم ولی اگه معیار فوتبالیست خوب بودن پریدنه پس این دوومیدانی کارانی ک پرش ارتفاع کار میکنن باید نوابغ فوتبال جهان باشن. ما وقتی از فوتبال حرف میزنیم اول چیزی ک میاد ذهنمون توانایی دریبل زدن یا جا گذاشتن بازیکنه بعد بازی تیمی و اینک وجودش چقد هم بازیاشو در موقعیت های بهتری در بازی قرار میده.. بعد هم توانایی گل زدنه ک تو این زمینه چون آمار و ارقام گویای همه چیز هست دیگ نیازی نیس ک تو بگی رونالدو بیشتر زده و من بگم مسی.. اینم برید دربیارید ببینید میانگین گلزنیشون نسبت به تعداد بازیشاون چقده. و در آخر اینارو حواستون باشه ک اسم فوتبال ک شنیده میشه سرعت و پرش نمیاد به ذهن فقط توانایی دریبل کردن چیزی ک همه ازش لذت میبرن. اگر عاشق دویدن رونالدو هستین من بهتون اوسن بولت و پیشنهاد میکنم برید اونو دنبال کنید.. 

   پاسخ
 9. علیرضا

  ۱۰۰٪ مسی بی شک

  پاسخ
 10. حسین

  رونالدو هم تو عرصه باشگاهی و هم ملی موفق بوده و از مسی بهتر بوده و هم ثبات خاصی داره همیشه تو یه لوله همیشه خوبه ولی مسی بعد دوران پپ خیلی افت کرد 

  پاسخ
 11. جعفر کریس

  هرکی جایه رونالدو بود نمیتونست اون بازگشت عالی رو داشته باشه

  رونالدو عالیه شک نکنید

  پاسخ
 12. پیشمرگان البیسلسته

  پادشاه بی همتای آرژانتینی مسی  

  .بی تردید مسی  برترین بازیکن جهان و قرن حاضر خواهد بود..

   

  پاسخ
 13. فوتبالدان

  عیار مسی به تاثیر او بر تیم ملی آرژانتین و بردن آرژانتین به ۳ فینال پیاپی بود . ۵ بار برترین بازیکن جهان شده است.درحالی که پرتقل با قرعه اسان و شانس انهم در حالی که حتی بود و نبود رونالدو در زمین حس نمیشد به قهرمانی یورور رسید.

  پاسخ
 14. zahrabarca

  نابغه فوتبال مســـــــــــــــــــــــــــــی  کسی که ضریب هوشی برابر با انشتین را دارد 

  پاسخ
  1. mr movie

   حتما تو هم ضریب هوشیت از نیلز بور بیشتره برو فکرش کن بعد بیا فک بزن در ضمن بیشترین ضریب در بین فوتبالیست ها مال لمپارد هست انیشتین هههه?

   پاسخ
  2. یه بارسایی

   موافقم…..فقط یه دونه مسسسسسسسسسسسسسی تودنیا هس

    

   پاسخ
 15. emadcr7

  فقط سلطان جهان رونالدو با قهرمانی در یورو بهترین فوتبالیست تاریخ شد ادمین جان این یکی رو ننوشته بودی

  پاسخ
 16. کیوان

  فقط کینگ لئو مسی

  پاسخ
 17. ج

  فقط مسی. واقعا بهترین فوتبالیست کل تاریخه چون همیشه خوب بوده.

  پاسخ
  1. رضا -DD_Z ***

   برو بازی های مارودونا رو ببین و تاریخچه بازی هاش

    

   پاسخ
 18. مهرداد دبیر

  رونالدو بینظیرتری بازیکنه که من دیدم البته اگه منصفانه بگم فقط مارادونا مینونست تاثیری که رونالدوتو تیمهاش داشته او هم داشته ولی خب رکوردهای بی نظیر و استثنایی رونالدو جای هیچ بحثی تو انتخابش نمیزاره مگر اینکه بارسایی باشی …

  پاسخ
  1. رضا -DD_Z ***

    پس برو بازی های رونالدینیو رو ببین

   پاسخ
 19. علی

  فقط لیونل اسی

  پاسخ
 20. علیرضا

  مسی کاملتره رونالدو اگه پاس دقیق گیرش بیاد گل می کنه تو فینال اروپا تاثیر نداشت 

  پاسخ
 21. رضا -DD_Z ***

  دیگه نباید اسم این دو رو بیاریم واقعا افت شدیدی کردن و هم پا به سن شدن

  بهتره ستاره های جدید رو بیان کنیم مثله کینگزلی کومان یا آنتوان گریزمان یا حتی نیمار …………

  یه کم به روز باشید تورو خدا

  حتما یادی کنید از قدیما مثلا 98 ایران استرالیا

  پاسخ
 22. فاصله

  رونالدو خوبه ولی مسی فوق العاده اس

  پاسخ
 23. realoronaldo

  سلطان فوتبال دنیا فقط رونالدوه کسی که هم یو سی ال و هم یورو رو فتح کرد ولی مسی با اون همه ستاره آرژانتین تو کوپا عمه ریکه هم دیدیم چیکار کرد تازه سطح یورو و تیماش کجا و کوپا عمه ریکا کجا

  پاسخ
  1. saeid bagheri

   اگه تو فینال رونالدو بود فرانسه می برد چون یه تیم دیگه نبود پرتقال  بقیشم که مدیون ما درید هست همه زحمتا روی مودریچ و سایر بازیکناسات و رونالدو گل می زنه وظیفه مهاجم اینه مادرید کلی موقیعت جور می کنه اون گل می کنه مسی کلی موقیت جور می کنه یه ارژانتین خرابش میکنن بازسا هم همبنه نبود مسی در ارژانتین بارسا محسوسه اما رونالدو نباشه مادرید فرقی نمی کنه کلا قویه تو پرتقال هم که نباشه تیم پرتقال تازه میشه یه تیم    تو بازیه پرو ساکر شما برو مرد سالو انتخاب کن اونجا خوب ساختنش

    

   پاسخ
 24. ساعتچی

  رونالدو بی تردید هنرپیشه خوبی است شاید موضوع سوء تفاهم در انتخاب شغل بوده بهرحال موضوع به این برمیگرده که چقدر فوتبال میفهمیم !!!

  پاسخ
 25. saeid bagheri

  ronaldo agebehtarin beshe madion team real va porteghale na bazieh khodesh

  پاسخ
 26. saeid bagheri

  بی شک رونالدو میشه امار ارقام شده ملاک فیفا مسی خیلی دیکه ازش معجزه می خوان کاملا معلومه رونالدو یه مهاجم خوبه مثل لواندوسکی اما مسی اسطورست دیگه تکرار نمیشه

   

  پاسخ
 27. محمد

  شک نکن که مسی بهتره

  پاسخ
 28. علی

  مسلما مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتباله

  پاسخ
 29. sajjad

  CR77777777777777777777777777777

  پاسخ
 30. fatima.lm10

  messi is the best player

  پاسخ
 31. ارش

  مسی جانشین مارادوناهس  ………………ایولاااااااااامسی

  توبهترینییییییییییییییییی

  پاسخ
 32. حامد

  مسی آدم فضاییه!!!آره!!!ولی صرفا چشم نوازتر از رونالدو بازی می کنه.

  رونالدو با تلاش و پشتکار مثال زدنی تو چهار سال اخیر سه بار این آدم فضایی و استعداد عجیبش رو مغلوب کرده پس شایسته تحسینه و یک الگو برای تمام علاقه مندان به فوتبال

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *